Geri Dön
Tamamlanan Projeler

MİLLET KIRAATHANESİ

  • Proje Adresi:
  • Proje Durumu:
    Tamamlanan Projeler
  • Tarih :
    20-03-2019
  • Proje Web Sitesi :

Sessiz ve sıcak bir ortamda ders çalışıp, bilgilerinizi pekiştirmek için özel olarak hazırladığımız Millet Kıraathanemiz hafta içi her gün ve cumartesi günleri sizlerin hizmetinde...

Mustafakemalpaşa Belediyesi “Necip Fazıl Kısakürek Millet Kıraathanesi” Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’IN Türkiye genelindeki belediyelerden talep etmesiyle, Mart 2019 tarihinde hizmete girmiştir. Öğrencilerin ders çalışabilmesi ve yetişkinlerin kitap gazete gibi imkânlardan faydalanabilmesi esasına dayanan hizmet anlayışı karşılık bulmuş, halkımız tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. 

Yüzlerce kitaptan oluşan kütüphanenin yanı sıra öğrenciler için ders çalışma ortamının uygunluğu, kıraathaneye olan rağbeti arttırmıştır. Kütüphane için halkımızın kitap bağışlarında bulunması, vatandaş belediye işbirliğine güzel bir örnek teşkil etmektedir. Kıraathanede ders çalışan öğrencilere ve yetişkinlere; kurabiye, kek gibi aperatif yiyecekler yanında, meyve suyu ve çay gibi içecekler ikram edilmektedir. İkramlardan herhangi bir ücret alınmamaktadır. Kıraathanemizin tüm giderleri, Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından karşılanmaktadır.

Ev ortamında ders çalışmaya adapte olamayan öğrencilerin rağbeti yanısıra, kütüphanelerin erken kapanması; yetişkinlerin sakin bir ortamda, kitap, gazete, dergi gibi matbu eserleri okuyabilmesi için, bu tür müesseselerin devamına ihtiyaç olduğu görülmektedir.

Proje Resimleri