Geri Dön

Kadın ve Aile Danışma Birimi

Kadın ve Aile Danışma Birimi

2019 yılının Eylül ayında hizmet vermeye başlayan Kadın ve Aile Danışma Birimi, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde yer almaktadır. Ailenin ve aile fertlerinin huzur, mutluluk ve bütünlüğünü güçlendirmek, ile içi ilişkileri ve toplumsal yaşama uyum becerilerini arttırmak, bireysel farkındalıklarını arttırmak, daha  sağlıklı, daha mutlu bireylerle sağlıklı aile yapısını kurabilmek, sorunları önleme ve çözme kapasitelerini geliştirmek amacıyla hizmet vermektedir. 

 

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar'ın öncülüğünde kurulan Kadın ve Aile Danışma Birimi; toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik, kadın çocuk, engelli, yaşlı ve ailelere, şiddet ve sosyal yoksunluk sürecinde ihtiyaç duydukları sağlık istihdam, hukuki, psikolojik problemleri konusunda psiko-sosyal desteği vermek, yasal hakları konusunda bilgilendirme ve ilgili kurumlara yönlendirilmesini yapmaktadır. 

 

Birimin amacı kadınların sosyal kültürel ekonomik anlamda ilerlemesine destek olmak;  toplum içindeki kadın ve erkek haklarının eşitliği konusunda farkındalık yaratmak, kadınlarımızın toplum yaşamında daha aktif bir rol almasını sağlamaktır. Çalışmalarımız çözüm ve önlem odaklıdır. Birimimiz diğer birim, kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerinde olup; ilçemizdeki kadın ve ailelerin yaşadığı problemleri azaltmayı hedeflemektedir.