Geri Dön

Prof. Dr. Ayşen GARGILI

Konuma Git

1967 Mustafakemalpaşa doğumlu. İlköğrenimini Züferbey İlkokulunda, orta ve lise öğrenimini Mustafakemalpaşa Lisesinde tamamladı. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesine girdi ve 1988 yılında mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalında asistan olarak göreve ve doktora eğitimine başladı 1995 yılında Dr. ünvanını aldı.

1999 yılında Parazitoloji Dalında Doçentlik sınavını kazandı. Aynı yıl Gifu Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından kabul edildi ve Parazitolojide Moleküler Teknikler alanında eğitim almak üzere Japonya’da çalıştı.

2000 yılında Birleşmiş Milletler’in ICGEB (International Center for Genetic Engineering and Biotechnology) bursunu kazanarak Hindistan Yeni Delhi’de rekombinant aşı üretimi üzerine çalıştı. 2001 yılında İstanbul üniversitesi Rektörlüğü tarafından Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda görevlendirildi.

Halen CTF Mikrobiyoloji Anabilim Dalı ve Uğur Derman İngilizce Tıp Programında öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Yurtdışı ve yurtiçi dergilerde yayınlanmış çok sayıda makale ve ulusal-uluslararası kongre ve konferanslarda sunulmuş bildirileri vardır. Citation List’ e giren yayımlarıyla İstanbul Üniversitesi 3. lük ödülünü aldı.

Konuma Git