Türkçe
/ / /

Yerli Malı Haftası Özel Öğrencilerle Kutlandı

Yerli Malı Haftası Özel Öğrencilerle Kutlandı
Yerli Malı Haftası Özel Öğrencilerle Kutlandı
Yerli Malı Haftası Özel Öğrencilerle Kutlandı
Yerli Malı Haftası Özel Öğrencilerle Kutlandı
Yerli Malı Haftası Özel Öğrencilerle Kutlandı
Yerli Malı Haftası Özel Öğrencilerle Kutlandı
A+ A-

Mustafakemalpaşa Belediyesi Murat Uzgur Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri, hazırladıkları yiyecek ve içeceklerle yerli malı haftasını kutladı.

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi Murat Uzgur Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim ve rehabilitasyon gören özel gereksinimli öğrenciler, yerli tüketimi artırmak, tutumlu olmak ve yatırım yapmanın önemini vurgulamak amacıyla her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Yerli Mali Haftası etkinliklerini coşkuyla kutladı.

 

Farkındalık oluşturan etkinliğe katılarak özel gereksinimli çocukları yalnız bırakmayan Murat Uzgur Engelsiz Yaşam Merkezi personelleri, özel gereksinimli çocuklarla yakından ilgilendi ve yerli malı tüketiminin önemini anlattı.

 

'Etkinlik renkli görüntülere sahne oldu'

 

Etkinlikte sazlı sözlü türküler söyleyen ve şiirler okuyan özel gereksinimli çocuklar, ülkemizde yetişen sebze-meyveleri, kuruyemişleri, özenle hazırladıkları pasta ve börekleri konuklara ikram ettiler.

 

Saliha-Halil Kanar Otizm Birimi ile Mustafakemalpaşa’da bir ilke imza attıklarının altını çizen Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Mustafakemalpaşa Belediyesi olarak özel gereksinimli bireylerimizin engellerini ortadan kaldırmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bizim tek amacımız; özel gereksinimli bireylerimizin hayatını kolaylaştırmak. Bu anlamlı haftayı özel çocuklarımızla kutlamak, yerli malını güçlendirmek, yerli üretimin insan ve toplum için önemini anlatmak için Engelsiz Yaşam Merkezimizdeki kardeşlerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın düzenlediği programımız renkli görüntülere sahne oldu. Onların sevincine ortak olup, onların yalnız olmadıklarını hissettirmek bizleri mutlu ediyor. Özel gereksinimli bireylerimizle sürekli bir araya gelerek, onların gönüllerini alıyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezimizdeki faaliyetlerimiz ile bireylerimizi evlerine mahkûm olmaktan kurtarıp, toplumla sosyalleştiriyoruz. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bunun farkındayız ve ilçemizde farkındalık oluşturuyoruz. Yerli Malı Haftasına ait hepimizin çocukluğunda güzel hatıralar muhakkak unutulmazdır.Bu topraklarda yetişen mahsulleri kullanmalı ve bunu özendirmeliyiz. Her ne olursa olsun önceliğimiz yerli malı olmalıdır. Özel gereksinimli çocuklarımızın hazırladığı bu güzel program için teşekkürlerimi iletiyorum. Çok güzel bir etkinlik oldu. Yüreklerine sağlık. Hepsinin gözlerinden öpüyorum. Her daim özel evlatlarımızın yanındayız. Onlar bizim başımızın tacıdır” dedi.

 

Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.


E-Bülten Üyelik